/Pralnia – czyli niedoceniany biznes

Pralnia – czyli niedoceniany biznes

Wiele jest na świecie biznesów, które funkcjonują niezwykle sprawnie i z dnia na dzień coraz bardziej się rozwijają. Niektóre biznesy nie funkcjonują jednak w świadomości ludzi jako opłacalne i zazwyczaj skreśla się je już na starcie. Nie inaczej jest z pralniami – ludzie zazwyczaj traktują je jako pomniejsze przedsiębiorstwa, na których nie można dorobić się większych pieniędzy. Nic bardziej mylnego.

Rodzaje pralni

Zacznijmy od rozróżnienia, na jakie rodzaje dzielą się pralnie. Jednym z typów pralni jest pralnia wodna – jak łatwo można się domyślić, stosuje się w jej przypadku wodę. Do tego dodaje się różnego rodzaju detergenty, które działają na różnych rodzajach tkanin. Tego typu pralnie działają zazwyczaj na skalę przemysłową. Drugim typem pralni są pralnie chemiczne. W ich przypadku korzysta się ze specjalnych środków chemicznych i nie wykorzystuje się w procesie czyszczenia wody.  Są one zazwyczaj skierowane do klientów indywidualnych.

Pralnia jako sposób na zarobek

Jak się okazuje, pralnie to świetny sposób na zarobienie dużej ilości pieniędzy. Wszystko zależy oczywiście od znajomości tematu przez właścicieli, rozmieszczenia placówek w dobrych miejscach, a także wiele innych czynników. My jednak chcielibyśmy przywołać przypadek Renaty Konieczkowskiej z Sierpca, która wraz z mężem założyła 14 lat temu pralnię. Dzięki m.in. unijnym dotacjom oraz obeznaniu w temacie rozbudowała ona biznes do jednego z większych w Europie, co w efekcie przełożyło się na zamówienia od dużych hoteli, szpitali oraz jednostek militarnych. Dzięki temu Renata Konieczkowska wraz z mężem stali się milionerami, a sama właścicielka znalazła się na liście 100 najbogatszych Polek. Jak widać więc, zakładanie pralni może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie trzeba jednak kierować się tylko pojedynczym przykładem – wokół nas znajduje się wiele firm związanych z praniem, które dzięki poświęceniu dorobiły się renomy oraz uznania na rynku. Również z tego względu warto przyjrzeć się tematyce pralni, bo kto wie, być może okaże się to dla was nie tylko dobrym sposobem na wyczyszczenie ubrań czy różnych tekstyliów, a także ciekawym pomysłem na uruchomienie nowego biznesu.

W Lublinie naprawdę duże wrażenie robi pralnia Lublin Kolorowa mieszcząca się przy Alei Generała Władysława Andersa 9. Aranżacja jak i obsługa są świetnie oceniane przez klientów.