O czym trzeba pamiętać podczas wymiany opon samochodowych?

wulkanizacja wrocław

Mimo, że w Polsce nie obowiązuje prawo, które nakazuje wymianę opon na zimowe i letnie w zależności od panującej aury na zewnątrz, to każdy kierowca bardzo dobrze wiem, że to podstawa. Wymiana opon Wrocław to sprawa związana bezpośrednio z naszym bezpieczeństwem na drodze, także nie warto bagatelizować tej kwestii. Kiedy wymienić opony z zimowych na letnie i odwrotnie? Na co zwrócić uwagę podczas takiego przedsięwzięcia?

Wymiana opon zgodnie z porą roku

Decyzja związana z wymianą opon musi by c podyktowana przede wszystkim porą roku. Choć czasami jeszcze w listopadzie jest ciepło, to nie warto zostawiać wymiany ogumienia na ostatnią chwilę, gdyż zima może nas zaskoczyć. Najlepszą porą na wymianę opon jest październik, gdy temperatury spadają poniżej 7 stopniu Celsjusza i następuje ochłodzenie. Oczywiście trzeba bacznie obserwować pogodę, aby moc wymienić opony dopiero w sytuacji zmiany pogody, a nie chwilowego ochłodzenia czy ocieplenia. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że opony letnie i zimowe diametralnie różnią się od siebie pod względem bieżnika i nie będą nadawać się na inne pory roku, niż są do tego przeznaczone. Samochód poruszający się na zimowych oponach latem będzie po prostu stwarzał zagrożenie i odwrotnie.

O czym trzeba pamiętać?

Po pierwsze trzeba wybrać dobrej jakości opony, najlepiej nowe, dzięki temu będziemy mieć pewność, że będą dobrej jakości. Oczywiście używane opony można reanimować, wystarczy wulkanizacja Wrocław w dobrym warsztacie samochodowym np. w Os-Car Wulkanizacja . Firma specjalizuje się w wymianie opon, wykonuje prostowanie felg Wrocław, wyważanie kół, naprawę opon. Mają kompleksowe usługi, także można zadbać o swoje opony w odpowiedni sposób. Ważne jest to, aby opony miały odpowiednie ciśnienie, były wyważone, inaczej będzie to skutkować nierównym ścieraniem się opon. Kluczowa jest także głębokość bieżnika, przyda się miernik głębokości, dzięki temu będziemy mogli kontrolować stan ogumienia.

Ważna jest także data produkcji, chociaż w tym względzie też nie ma żadnych regulacji prawnych i można jeździć nawet na oponach dziesięcioletnich, to warto wymienić je na nowe po 5 latach od daty produkcji.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze jest ważne, wymieniajmy opony w zależności od pory roku. Od tego niekiedy będzie zależeć nasze zdrowie albo życie. Dobrej jakości opony w samochodzie to podstawa.