Niewidzialna wycieraczka – czym tak właściwie jest?

powłoka hydrofobowa

Powłoka hydrofobowa nakładana na szybę nazywana jest niewidzialną wycieraczką, ze względu na swoje działanie. Nano powłoka powoduje, iż w trakcie deszczu albo opadów śniegu, woda spływa z szyby samochodowej, pod wpływem powietrza oddziałującego z dużą siłą na jadący pojazd.

Czy niewidzialna wycieraczka faktycznie działa?

Działanie nano powłoki uzależnione jest od wielu czynników. Przede wszystkim istotny jest zastosowany specyfik i jego właściwości hydrofobowe. Bardzo ważnym kryterium jest kąt zwilżania. Nie każdy producent umieszcza wszystkie ważne parametry specyfiku do położenia na szybie nano powłoki, z tego względu wybór odpowiedniego preparatu wcale nie jest taki łatwy. Dobry środek powinien przede wszystkim charakteryzować się długim czasem działania i wysoką jakością. Tylko taki środek gwarantuje dobre efekty nałożenia powłoki hydrofobowej, będziemy mieć wówczas pewność, iż niewidzialna wycieraczka zostanie na naszej szybie długi czas i spełni zamierzone zadanie.

Zalety powłoki hydrofobowej

Powłoka hydrofobowa to doskonała propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na wysokim bezpieczeństwie za kierownicę. Dzięki niej uzyskujemy o wiele lepszą widoczność przez szybę samochodową. Nano powłoka może być nałożona na szybę przednią, tylną, jak i na szyby boczne. Kropelki deszczu poprzez działanie wiatru mogą w łatwy i szybki sposób oderwać się od powierzchni szyby. W ten sposób wycieraczki samochodowe zużywają się o wiele wolniej, tak samo jest w przypadku płynu do spryskiwaczy. Szyba z powłoką hydrofobową wolniej ulega zanieczyszczeniom, a kiedy widoczne są na niej brudne ślady, wówczas można je w prosty sposób usunąć. Warto mieć na uwadze, iż efekt nie jest widoczny przy temperaturach poniżej 5 stopni Celsjusza, albo po użyciu spryskiwaczy mających w składzie detergent.

Wybór odpowiedniej powłoki

Abyśmy byli zadowoleni z działania nano powłoki, musi być ona we właściwy sposób dobrana. Tani specyfik może nie pełnić swoich zamierzonych funkcji, wysokiej jakości środek do hydrofobizacji kosztuje kilkaset złotych. Powłoka powinna utrzymywać się przez rok albo do 20000 km.