Czy pomoc drogowa zawsze musi być sporym wydatkiem?

Pomoc drogowa większości kierowcom kojarzy się ze stresem, który dopada uczestników stłuczki czy wypadku, a także z dużymi wydatkami, o których zwykle nie myślimy w momencie wzywania autolawety. Wydatek jest jednak spory, jeśli weźmiemy pod uwagę, że to jedynie wstęp do dalszych kosztów – samochód najczęściej jest odstawiany do warsztatu, w którym przeprowadzane są naprawy. Czy można te wydatki w jakiś sposób zminimalizować?

Wynajem lawet, profesjonalna pomoc drogowa, a nawet podstawienie samochodu zastępczego odpowiedniej marki i klasy – to wszystko można znaleźć w ofercie firm ubezpieczeniowych, które poza standardowymi i obowiązkowymi ubezpieczeniami proponują kierowcom coś dodatkowego. Niestety, póki co większość kierowców ogranicza się jedyne do wykupienia podstawowego, niezbędnego pakietu ubezpieczeń, resztę pozostawiając przypadkowi – liczą po prostu, że zdarzenia drogowe ich nie dopadną, bo przecież jeżdżą ostrożnie. Tymczasem nawet, jeśli jesteśmy świetnymi kierowcami, nie unikniemy sytuacji, gdy to inny uczestnik ruchu drogowego będzie sprawcą kolizji, stłuczki lub wypadku, w którym ucierpi nasz samochód.

Dodatkowe ubezpieczenie to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów w sytuacji, gdy zdarzy nam się stłuczka. Wynajem autolawet zapewnia wtedy i opłaca ubezpieczyciel, który zamawia pomoc drogową i dba o dopełnienie wszystkich formalności. Firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie nie tylko na terenie Polski, ale także podczas zagranicznych wyjazdów. Bez względu na to, czy będzie nam potrzebny wynajem autolawet Wrocław czy pomoc drogowa w Berlinie, z pewnością możemy liczyć na kompleksowe wsparcie ubezpieczyciela. Warto pomyśleć o taki ubezpieczeniu, gdyż dzięki temu pomoc drogowa czy poszukiwanie autolawety nie będzie problemem wtedy, gdy ze zwykłych kierowców staniemy się uczestnikami kolizji czy wypadku. Owszem, są to dodatkowe pieniądze, jednak kwota jest niewielka w porównaniu do oszczędności, jakie w razie czego możemy mieć na wydatkach związanych z pomocą drogową, holowaniem auta czy koniecznością wynajęcia auta zastępczego. We Wrocławiu jedną z firm jest pomoc drogowa Wrocław – oferująca swoje usługi 24 godziny na dobę. Firma oferuje również wynajem lawet, dlatego warto zapoznać się z jej kompleksową ofertą. Życzylibyśmy sobie oczywiście by usługi autolawety nie były nam nigdy potrzebne.